Pirmoji šokio-judesio terapeučių laida finišuoja

Raimonda Duff

TINKLARAŠTIS

Lietuvos šokio-judesio terapijos asociacija

6/20/20212 min read

Roterdamo universiteto šokio-judesios terapijos programos 25-erių metų sukakties proga vykusioje konferencijoje išgirdau žinomo posakio “it takes a village to raise a child” (liet. k. reikia kaimo, kad išaugintum vaiką) variaciją – “it takes a village to raise a dance movement therapist” (liet. k. reikia kaimo, kad išaugintum šokio-judesio terapeutą). Pamenu, pasitikau šią nuotaikingai skambančią frazę su šypsena, bet taip pat visu kūnu pajutau ir jos svorį. Išties ši tarpdisciplininė profesija, jungianti meną ir mediciną, reikalauja nemenkų pastangų ir jungtinių pajėgų! Tai įrodo ir jungtinis VU ir LMTA magistras.

Pirmąjai šokio-judesio terapeučių laidai teko nemažai išbandymų - kiek nerimastingi, gal pernelyg globėjiški (pirmagimių ) tėvai, kintanti ir vis tobulesnių formų ieškanti programa, na, ir globali pandemija, privertusi visus ŠJT edukatorius misijai (ne)įmanomai – ne tik teorines, bet ir praktines ŠJT subtilybes perduoti nuotoliniu būdu. Buvo labai nelengva ir dėstytojams, ir studentams... Tačiau, jau dabar su giliu atodūsiu, galiu pasidžiaugti, kad įveikėme, ištvėrėme, prisitaikėme, pasiekėme, atradome ten, kur nesitikėjome. Apginti keli magistro darbai atskleidė būtent labai sėkmingą nuotolinės šokio-judesio terapijos patyrimą! Krizės išties mobilizuoja, išplečia ribas ir augina.

Taigi, matant pirmąsias šokio-judesio terapeutes su diplomais rankose, užsidaro pirmasis simbolinis ratas, pilnas nerimo, nežinomybės ir ieškojimų, galiausiai atvedantis į pasitikėjimą, kad gyvenimas tiesiog vyksta, banguoja ir teka geriausia mums linkme. Esu visiškai rami ir tikra už kiekvieną iš jūsų, pirmosios laidos mielosios, ir tuo pačiu labai laiminga, kad LŠJTA asociacija pagaliau pasipildys nauja ir kūrybinga jėga

Na, o grįžtant prie jungtinių VU ir LMTA pastangų ir to ‘kaimo’ pagalbos, auginant šokio-judesio terapeutus, noriu labai padėkoti visiems LŠJTA nariams (ir ne tik), už nuoširdų jūsų indėlį. Pirmiausia – menų terapijos programos vadovei Vilmantei Aleksienei, be kurios išmintų takų, ir ŠJT specializacija, ko gero, dar nebūtų gyvuojanti. Bendražygei Solveigai Zvicevičienei, su kuria, koja kojon darbuojamės, kuriame programą, lydime studentus, ir viena kitą paramstome. Įvadinės programos dėstytojams, su nuoširdžiu atsidavimu sėjantiems pirmuosius ŠJT grūdus: Daliai Seniauskaitei, Auksei Luišaitei, Rasai Urbonavičienei. Su rūpesčiu ir meile paskaitose ir praktikoje, lydėjusiems ir lydintiems magistrantus, ačiū: Rasai Birietei, Kamilei Pundziūtei, Auksei Luišaitei, Natalijai Serovai, Jurgitai Maceikienei, Laimai Sapežinskienei, Aistei Kriukelytei, Daivai Talijūnienei, Dorotai Oleškevič.

Ir čia tik pusė! Dar tiek pat VU Medicinos fakulteto dėstytojų, kurių neišvardinsiu, šokio-judesio terapijos studentus veda vingriais medicinos, psichologijos, psichoterapijos ir mokslinių tyrimų metodologijos pažinimo takeliais.

P.S. Kiekviena diena suteikia jums galimybę atsikvėpti, nusiauti batus ir šokti. Oprah Winfrey

Nuoširdžiai - Raimonda