Negalime nieko kaltinti, net savęs pačių. Nusivylėme neapčiuopiama realybės išraiška

TINKLARAŠTIS

Ugnė Sasnauskaitė

1/13/20221 min read

Pastebiu, kad pastaruoju metu klientų pasidalinimuose neretai iškyla nusivylimo tema. Kaip paaštrintas aplinkos atspindys ši tema nugula terapinio proceso mikro realybėje. Nepasitenkinimas kalba apie neišpildytus norus, lūkesčius, o kartais net ir neatlieptus poreikius.

Kai esame kūdikiai, mūsų poreikiai, norai ir lūkesčiai dažniausiai yra atliepiami net neprašant. Augant visgi susiduriame su realybe, kurioje kiti ne tik nežino, ko mums tą akimirką reikia, bet net ir mums įvardinus nepuola to noro pildyti. Neišvengiamai kimbame į parankę draugeliui vardu Nusivylimas.

Nusiviliame žmonėmis, jų elgesiu, jų nejautrumu, nesuteiktu saugumu, santykio nuobodumu. Kitaip tariant, nusiviliame, nes realybė nėra tokia, kokią norėtume ją matyti.

Kiekvieną dieną Covid skaičiams (ir vėl) augant, tokia realybė aplink tik tirštėja.

Susiplanuojame kelionę - ji neįvyksta. Nusivylimas.

Susiorganizuojame vakarienę pas draugus - ji neįvyksta. Nusivylimas.

Nusimatome darbų sąrašą su įdomiausiomis veiklomis, premjeromis, projektais, susitikimais - bent dalis to neįvyksta. Nusivylimas.

Nusivylimas tampa tokia pažįstama būsena, įsismelkusia į kiekvieno iš mūsų kasdienybę. Buksuojam, apatiškai žvelgdami į teigiamą testo atsakymą, prieš akis tirpstant svajonėms. Negalime nieko kaltinti, net savęs pačių. Nusivylėme neapčiuopiama realybės išraiška.

Terapijos sesijose, kurios įvyksta ir kurioms Covid nesutrukdo, nusivylimas išties gali būti paviešintas. Klientai turi erdvę nusivilti visu tuo, kas (ne)vyksta dabar ir čia: žmonėmis, jų elgesiu, jų nejautrumu, nesuteiktu saugumu, santykio nuobodumu.

Nusivilti gali ir tais, kurie nesuteikė viso to jiems augant.

Bet be viso to, atsiveria erdvė nusivilti ir tuo, kas taip įmantriai, suktai, nematomai ir visai ne laiku atėjo ir sujaukė jų planus, norus, svajones.

Ir legalizavus šį jausmą, prisiminus ar naujai patyrus turimus resursus, atsigręžti į save ir paklausti - o ką galiu padaryti aš? Ir jeigu negaliu, kaip su tuo būti?