Dalinamės LŠJTA metodiniu leidiniu

10/5/20231 min read

Dalinamės džiugia žinia - išleidžiame į platųjį pasaulį Lietuvos šokio-judesio terapijos asociacijos parengtą metodinį leidinį "Kūno susigrąžinimas ir nauji naratyvai: šokio-judesio terapija ir psichodrama LGBT+ jaunuoliams".

Ši metodinė priemonė yra rezultatas to, ką atradome, taikydamos šokio-judesio terapijos ir psichodramos metodus gyvuose susitikimuose su Visagine gyvenančiais LGBT+ jaunuoliais ir nuotoliniuose susitikimuose su Lietuvoje bei užsienyje gyvenančiais LGBT+ jaunuoliais.

Susitikimai su Visagino bendruomene vyko 2022 m. vasarą, o nuotolines sesijas organizavome 2023 m. žiemą ir pavasarį. Norėdamos pasidalinti gyva patirtimi su kolegomis, parengėme šį metodinį leidinį, kuriame nugulė šokio-judesio terapijos ir psichodramos sesijų nuotrupos, kurios mums pasirodė reikšmingos terapiniame procese su LGBT+ jaunuomene.

Rengdamos šį leidinį, galvojome apie šokio-judesio terapijos, psichodramos ir giminingų profesijų specialistus, kurie savo darbe susiduria su seksualinėms ar tautinėms mažumoms priklausančiais jaunuoliais. Leidinys gali būti naudingas ir tiems, kurie su šiomis grupėmis tiesiogiai nedirba, bet nori praplėsti savo kompetencijas bei būti pasiruošę įvairiems sutinkamiems klientams. Taip pat metodais dalinamės ir su kitais psichikos sveikatos srities specialistais, kurie norėtų papildyti savo taikomų metodų rinkinį novatoriškomis technikomis, į verbalinę terapiją įtraukti kūno, judesio, vaidmenų žaidimų elementus.

Leidinys yra projekto "Kūno susigrąžinimai ir nauji naratyvai: šokio-judesio terapija ir psichodrama LGBT+ jaunuoliams" rezultatas. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Projekto partneriai: Universiteto LGBT+ grupė, Visagino menų rezidencija “Taškas”, Lietuvos Sakaliukų sąjunga. Leidinį parengė Ugnė Sasnauskaitė (LŠJTA narė) ir Roberta Pečiūraitė.