Atgarsiai iš terapinio ciklo su LGBT+ jaunimu

3/17/20231 min read

Kovo mėnesiui įpusėjus baigėsi aštuonių savaičių trukmės šokio-judesio terapijos ciklas LGBT+ jaunimui. Ciklą vedė LŠJTA narė, šokio-judesio terapeutė Ugnė Sasnauskaitė. Šie susitikimai - tai viena iš projekto "Kūno susigrąžinimas ir nauji naratyvai: šokio-judesio terapija ir psichodrama LGBT+ jaunuoliams" veiklų. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Nors susitikimai vyko nuotoliu, drauge su dalyviais pavyko atrasti būdų komunikuoti per kūną ir judesį. Jaunuoliai individualiose ir grupinėse veiklose tyrinėjo savo vidinius klodus, liudijo kitus judėtojus ir turėjo erdvės būti pamatytiems kitų. Dalyviai įgijo didesnio pasitikėjimo savimi ir palankesnio kūno vaizdo suvokimo, sustiprino savitarpio pagalbos kompetencijas per vieni kitų palaikymą.

Kaip dalinosi viena(s) iš dalyvių, tokios grupės padeda turėti saugią erdvę, kurioje galima visapusiškai tyrinėti klausimus apie savo tapatumo dalis be bandymo slėpti ar saugoti neretai stigmatizuojamą savo dalį.

Ir vis tik svarbu nepamiršti, kad būti LGBT+ bendruomenės dalimi reiškia būti šios bendruomenės nariu, bet ne tik tuo. Ieškodami, kaip ši tapatumo dalis įsipaišo tarp visų kitų, jaunuoliai per judesį ir refleksiją artėjo prie savo vis labiau integruotos visumos.

Jau šių metų rudenį išleisime metodologinį leidinį, kuriame nuguls patirtys iš šokio-judesio terapijos ir psichodramos susitikimų su LGBT+ jaunuoliais. Viliamės, kad tai bus naudinga tiek menų terapeutų bendruomenei, tiek kitų profesijų atstovams, dirbantiems su klientais ir lydintiems juos tapatumo dalių integracijos keliu.